KOMA

cs | en | de

Výrobkové řady

Montované domy a modulární stavby

Razitko Pozink

KOMA MODULAR 

Víte, že si můžete nové bydlení, prostory pro podnikání nebo komunální stavby jako jsou školy, školky, domovy pro seniory a pod., nechat jednoduše smontovat? Montované domy nejsou žádnou náhražkou elegantních rodinných domků nebo činžovních bytů - postupem času se staly vyhledávanou alternativou pro všechny. Progresivní investoři volí právě tuto metodu výstavby, proto je modulární architektura na vzestupu.

Montované stavby? V novém podnikáte, učíte nebo bydlíte už za pár týdnů

Hlavní výhoda montovaných domů je jasná: odborná firma vám dům postaví za chvilku a vy se stěhujete takřka okamžitě. I proto montované domy na klíč platí za standard v celé západní Evropě i v Americe. I v Česku se tento trend již začíná rozmáhat.

I přesto ale v českém prostředí čelí montované domy řadě mýtů. Podle některých představují enormní zátež pro peněženku. Podle dalších nevydrží silnější vichřici a spadnou jako domeček z karet. A konečně: někteří skeptici montovaným domům vyčítají špatnou bezpečnost a nulovou odolnost proti požárům. To všechno je ale omyl.

Za montované domy dáte méně než za tradiční stavby

Říkáte si, že pořídit montované domy do milionu korun je nemožné? Omyl. Ceny modulárních staveb i montovaných domů se v současné době drží při zemi. Zaplatíte za ně až o několik desítek procent méně než byste dali za zděnou stavbu. I proto se montované stavby stávají vyhledávanou alternativou v současné nelehké ekonomické situaci.

Ruku v ruce s ekonomicky výhodnou pořizovací cenou jdou i snížené náklady na vytápění. Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv materiál, ze kterého bude montovaný dům vyroben, můžete počítat se skvělými tepelněizolačními vlastnostmi. U některých typů domů je dokonce možné snížit náklady na topení až o 50% oproti domům tradičním.

Na bezpečnost montované domy nezapomínají

Obavy, že váš montovaný dům nezvládne výkyvy počasí, jsou zbytečné. Stavba je řádně staticky zabezpečena a vydrží i silnou vichřici, menší záplavy i potenciální zemětřesení. Konstrukce je samozřejmě zabezpečena proti požáru, aplikována jsou i další bezpečnostní opatření, která požaduje norma nebo budoucí investor.

Nejlepší montované stavby zrealizuje renomovaná firma

Montované domy, kontejnerové domy, modulární domy. Co je spojuje? Všechny typy staveb jsou takřka kompletně zkonstruovány ve výrobním závodě a na staveniště se přivážejí již s hotovými dveřmi, okny nebo různými doplňky. Ve firmě vám připraví i fasádu. Stačí se obrátit na firmu renomovanou a zkušenou.