Architektura & design

Pavilon České republiky na světové výstavě EXPO 2015 Milán

Modulární architektura má nepochybný vnitřní náboj a futuristický potenciál. Nepřehlédnutelnou vlastností modulárních staveb je jejich technicistní charakter.

Důkazem, že prvky modulární architektury přitahují pozornost a lákají k další tvorbě jsou díla umělců, jako jsou Michael Johansson, Luc Deleu, či Stefan Sous. Ti ve své práci používají kontejnery k tvorbě svých soch a objektů, které mají aktuální ekologický i společenský podtext a snaží se upozornit na nevyhnutelné změny, které současný životní styl přináší.

Krása modulárních staveb se u nejnovějších realizací čím dál více projevuje v možnosti vysoce precizní prefabrikace a stím spojené možnosti vytvořit skutečný dům. Modulární stavby mají schopnost vytvářet rozličné kombinace rozmístění jednotlivých modulů často s použitím působivého momentu konzolovitě vysutých horních podlaží tak, jak je tomu například na modulární KOMA restauraci. Vnitřní vybavení se může díky prefabrikaci stát přímo desénovým klenotem a podobně je na tom i fasáda, která umožňuje téměř libovolné pojednání od obrazových motivů až po celoskleněný jednotný plášť.

Designové modulární KOMA objekty můžete vidět jak v tuzemsku, tak v Evropě, ale vrcholem stávající produkce je český pavilon EXPO 2015, který firma KOMA MODULAR vybudovala pro reprezentaci České republiky v italském Milánu.  Nyní je zpět a slouží jako multifunkční administrativní budova firmy KOMA MODULAR. Kvalitu modulární architektury dokazují ocenění, které pavilon získal jak na EXPO 2015, tak jako přemístěný modulární objekt. Pavilon na EXPO 2015 získal od mezinárodní poroty bronzovou medaili za architekturu a způsob výstavby. Přemístěný pavilon získal cenu Grand PRIX architekta Nováka za stavbu roku Zlínského kraje a Nejatraktivnější pracovní prostředí v soutěži CBRE Zasedačka roku 2018.

Jsme držiteli ocenění Firma roku, Český lídr, Štiky českého byznysu, Exportér roku, Inovační firma a Slušná firma.

CERTIFIKACE

PAVUS

Obytný a sanitární kontejner TYP C3, StandardLine

AQAP 2110

Osvědčení o shodě systému jakosti s požadavky ČSN EN ISO 9001:2016, ČOS 051672
C

Začněte odebírat náš E-bulletin

Odběrem našeho měsíčního ebulletinu získáte přehled o dění ve světě modulární architektury i o novinkách systému modulární výstavby KOMA.
Scroll Down Scroll down
 
POSLAT POPTÁVKU