Comfort Line

Mercedes mezi moduly – možnost výstavby nízkoenergetických staveb.

Nízkoenergetické modulární domy ComfortLine

Certifikát žárově zinkované oceli

Když se zeptáte spokojených majitelů modulárních staveb, co na nich nejvíce oceňují, odpoví vám jasně. Tyto stavby jsou bezkonkurenčně mobilní, šetří peníze, čas i přírodu. Některé nízkoenergetické domy skutečně poskytují velkou úsporu oproti standardním domům - a to zejména díky šetrným, ekologickým a ekonomickým způsobům vytápění a perfektnímu zateplení fasády, střechy a podlahy s minimalizací tepelných mostů.

Moduly splní i nejnáročnější přání

Také jste vždycky snili o tom, že si necháte zkostruovat stavbu přesně podle vašich představ? Modulární domy udělají ze snu skutečnost. Poskytují totiž ohromnou variabilitu, díky které se staly okamžitě miláčkem těch nejnáročnějších klientů. V modulárním domě můžete uskutečnit své podnikatelské plány, modulární domy se s úspěchem uplatňují ve školství, ale i jako domovy pro seniory a v neposlední řadě uspokojí moderní představy o bydlení.

Fasáda může být futuristická i přírodní

Začněme třeba u fasády. Vybírat můžete z mnoha typů různých obkladových materiálů různých vlastností. Někteří lidé volí třeba supermoderní, futuristické obklady, které dají objektu punc sci-fi. Další zákazníci pak zůstávají při zemi a raději upřednostňují přírodní a decentní materiály, díky kterým modulární stavby lépe zapadnou do krajiny. Fantazii se opravdu meze nekladou. Vše závisí na architektovi, jak pochopí přání investora a skloubí s místem, kde se plánuje budoucí stavba umístit.

Váš dům může mít obrovskou skleněnou stěnu

Fantazie ovšem může zůstat ve hře i poté, co vyberete fasádu. Vnější podobu objektu samozřejmě tvoří i okna a dveře. Jejich rozmístění a velikost je opět jen a jen na vás. Modulární dům může mít malá okna, ale i obrovské skleněné stěny, které do objektu pustí maximum slunečních paprsků.

Mnoho podob interiéru

Řešení samotného interiéru je pak opět na vás, modulární domy poskytují prostor pro koupelnu, kuchyň, kancelářské i společenské prostory. Jejich podobu určíte jedině vy. Mnoho podob může mít i vnitřní obklad nebo podlahy. Chcete keramický obklad v koupelně a betonovou podlahu v kanceláři? Není problém. Neobvyklou podobu celého prostoru můžou navíc klidně umocnit krbová kamna. Stejné interiérové povrchy podlah a stěn jako jsou používány při standardní výstavbě, můžete použít i v modulární výstavbě.

K realizaci domu z modulů přizvěte odborníky.

Ke stavbě modulárních domů rozhodně přizvěte odbornou a renomovanou firmu. Objekt objednáte, do několika měsíců vám ho vyrobí a vlastní stavba bude trvat doslova pár dní. Pokud chcete při stavbě nové restaurace nebo kancelářského objektu ušetřit čas, peníze i nervy, rozhodněte se pro modulární výstavbu.

Modulární rodinné domy realizujeme výjimečně a zásadně dle návrhu architekta a projektanta

Firma KOMA MODULAR se specializuje hlavně na dodávky B2B, proto v případě realizace modulárního rodinného domu, který realizujeme výjimečně, postupujeme dle následujících jednotlivých kroků:

 • Po obdržení nabídky zavoláme a vysvětlíme postup pro vybudování modulární budovy
 • Vysvětlíme výhody a odlišnosti modulární výstavby
 • Nastíníme systém modulární výstavby a sdělíme průměrný náklad na m2
 • Vysvětlíme, že je nutný projekt, zpracovaný architektem a projektantem specialistou
 • Pokud nemá zákazník svého projektanta, doporučíme projektanta nebo architekta se znalostí modulární výstavby
 • Navštívíme společně s projektantem budoucí místo stavby, kde zjistíme vhodnost umístění modulární budovy - příjezd atd.
 • Stanovíme cenu projektu
 • Architekt nebo projektant vypracovává projekt s průběžnou konzultací se zákazníkem - projekt vyfakturuje.
 • Pokud je to nutné vyrobíme placený prototyp, který v případě objednávky celého modulárního objektu bude součástí dodávky.
 • Po zaplacení projektu a vyjasnění požadovaných materiálů, případně odsouhlasení prototypu, zpracujeme přesnou kalkulaci.
 • Po odsouhlasení kalkulace a přesných materiálů podepíšeme smlouvu na dodávku - dohodneme dílčí plnění.
 • Zpracujeme přesný harmonogram plnění.
 • Výroba
 • Montáž
 • Předání modulárního objektu včetně všech certifikátů, které byly požadovány ve smlouvě.
 • Konečná fakturace s odečtením dílčího plnění.

Školské stavby

Školské stavby z modulů ComfortLine Vám nabízí nejen rychlé řešení školských prostor. Tyto moduly nabízí také moderní design stavby, charakteristický celoprosklenými stěnami a funkcionalistickou architekturou. Parametry tepelných izolací splňují charakteristiku nízkoenergetických budov. V modulárních stavbách využijete stejné druhy vytápění jako u standardní výstavby, dle vašich preferencí či dostupných zdrojů. Dodržené parametry nízkoenergetického domu šetří náklady na provoz budovy vytvořené z těchto modulů.

Stavby z nízkoenergetických modulů si můžete nejen koupit, ale i pronajmout. Při volbě modulární výstavby šetříte náklady, v porovnání s klasickou metodou výstavby ušetříte až 30% nákladů. Předností je rychlost a to jak v pořízení, tak možnosti okamžitého nastěhování – nemusíte čekat, až budova vyschne, jako je to u standardní výstavby a mokrých procesů. Budovu můžete v průběhu užívání rozšiřovat či zmenšovat, přidáváním modulů nebo naopak odebíráním. Odebrané moduly využijete na novém místě nebo je můžete prodat bez vazby na pozemek.

Administrativní budovy

Administrativní budovy z modulů Comfort Line vám nabízí rychlé a kvalitní řešení administrativních prostory. Můžete si je pořídit buď koupí, ale také formou dlouhodobého pronájmu nebo zpětného odkupu. Administrativní budovy ComfortLine se vyznačují vysokou úrovní zpracování s důrazem na detail. Moduly určené pro pronájem jsou standardně vybaveny prosklenými demontovatelnými příčkami a technickou místností, kde je rekuperační jednotka. K vytápění nízkoenergetických modulárních kanceláří je standardně používáno tepelné čerpadlo, kterým nájemník šetří své náklady na provoz. Dodržené parametry nízkoenergetické stavby šetří náklady na provoz budovy vytvořené z těchto modulů. Přednosti modulární výstavby vám ušetří až 30 % nákladů v pořízení i provozu budovy. Nastěhovat se můžete takřka ihned.

V případě, že zvolíte formu pořízení klasickým nákupem, přizpůsobíme řešení vše vašim požadavkům. To znamená způsob vytápění, lektroinstalaci, dispoziční řešení apod.

Kulturní a sportovní zařízení

Kulturní domy a sportovní zázemí z modulů ComfortLine vám nabízí rychlé řešení pořízení kulturních domů, sportovních klubů či sportovních zázemí. Pořízením stavby z těchto modulů získáte moderní design, který je charakteristický celoprosklenými stěnami. Parametry tepelných izolací splňují charakteristiku nízkoenergetických budov, stejně tak i trojitě zasklené výplně otvorů. Můžete si zvolit způsob vytápění v závislosti na dostupných médií nebo vaši preference. Modulární stavbu umožňují stejné druhy vytápění jako standardní výstavba. Dodržené parametry nízkoenergetického domu šetří náklady na provoz budovy vytvořené z těchto modulů.

Při volbě modulární výstavby šetříte náklady, v porovnání s klasickou metodou výstavby ušetříte až 30%. Další předností je rychlost a to jak v pořízení, tak možnosti okamžitého užívání stavby, nemusíte čekat, až budova vyschne tak, jako je to v případě standardní výstavby a mokrých procesů. Budovu můžete v průběhu užívání rozšiřovat, ale i zmenšovat, přidáváním modulů nebo naopak odebíráním. Modulární výstavba umožňuje využití odebraných modulů na novém místě nebo je můžete prodat bez vazby na pozemek.

Varibalita

Fasádu si vyberete
 podle sebe

Pokud se domníváte, že kontejnerové domy jsou sice užitečné a ekonomické, ale na pohled nevzhledné, vyvedeme vás z omylu. Na modulární stavby lze aplikovat řadu fasád: od futuristických, přes standardní, až po fasády s přírodními motivy, které budou skvěle korespondovat s krajinou.

Vyhrajte si s interiérem, peněženku to nezrujnuje

Co se týče vnitřku kontejnerového domu, rozhodně nečekejte nějaký strohý kumbál. Vybavení interiéru je opět na vás. Vyhrát si můžete s každou místností nového prostoru. K dispozici je pestrá nabídka příslušenství a doplňků, stejně jako řešení na míru přímo pro vás a váš objekt.

Mobilita

Celý obytný kontejner můžete navíc rychle demontovat a přemístit jinam. Všechny vlastnosti samozřejmě zůstanou zachovány. Rozhodně se nemusíte bát, že stavba zruinuje vaše bankovní konto. Obytné kontejnery? Ceník rozhodně neobsahuje astronomické sumy. Naopak. Ušetříte statisíce, někdy i miliony korun oproti klasickým stavbám. Zašlete nám Váš požadavek a obratem získáte přesnou cenovou nabídku.

Faq / Knowledge base

Jsme držiteli ocenění Firma roku, Český lídr, Štiky českého byznysu, Exportér roku, Inovační firma a Slušná firma.

CERTIFIKACE

PAVUS

Obytný a sanitární kontejner TYP C3, StandardLine

AQAP 2110

Osvědčení o shodě systému jakosti s požadavky ČSN EN ISO 9001:2016, ČOS 051672
C

Začněte odebírat náš E-bulletin

Odběrem našeho měsíčního ebulletinu získáte přehled o dění ve světě modulární architektury i o novinkách systému modulární výstavby KOMA.
Scroll Down Scroll down
 
POSLAT POPTÁVKU