Životní prostředí

Využití solární energie v areálu KOMA ve Vizovicích je jen třešničkou na dortu.

Praxe prokázala, že modulární výstavba je šetrnější k životnímu prostředí než tradiční mokrá výstavba. Mnoho lidí si ale stále neuvědomuje tyto výhody.

Méně odpadu při výstavbě

Výroba modulární výstavby umožňuje optimalizovat nákupy a používání materiálů, zároveň proces výroby umožňuje efektivně řídit a optimalizovat odpady. Materiály jsou nakupovány hromadně, jsou uskladněny ve skladech, v chráněném prostředí a v bezpečí před krádeží.

Materiály nejsou vystaveny nepřízni počasí

Materiály jsou chráněny v průběhu výroby modulární výstavby proti nepřízni počasí. Vzhledem k tomu, že modulární konstrukce jsou v podstatě dokončeny ve výrobním procesu, ve výrobních halách, za použití suché metody výstavby, je výstavba suchá ihned po dokončení.

Méně hluku a prachu na staveništi

Tím, že se až 90% činností odehrává mimo stavební parcelu ve výrobních halách, tak dopad na okolí stavby je minimální. Pouze 10% činností se odehrává přímo na staveništi, čímž se extrémně snižuje doba výstavby a tím i negativní vliv na okolí vlivem stavební činnosti, práce mechanizmy a provozu nákladních vozidel.

Bezpečnost práce

Modulární výstavba je bezpečnější alternativa výstavby. Při standardní výstavbě musí stavební dělníci pracovat i při méně než kvalitních podmínkách, za extrémních výkyvech teploty, dešti, větru a podobně. V tomto náročném prostředí je větší riziko pro zranění. Naopak výroba modulární výstavby se odehrává za stálých podmínek, v halách za kompletního dozoru kontroly dodržování bezpečnosti práce a užívání ochraných pomůcek a kontroly užívání alkoholu.

Flexibilita

Při změně potřeb lze modulární stavby rozebrat,a moduly přemístit  nebo repasovat pro jiné použití. Tato vlastnost snižuje další poptávku po surovinách a minimalizuje množství energie vynaložené na vytvoření nové budovy. Minimalizuje se tak energetická stopa modulárních staveb.

Adaptabilita

Modulární stavby jsou často navrženy tak, aby se daly další moduly rychle přidávat nebo odebírat . Tato činnost minimalizuje další narušení chodu  přilehlých budov a okolí.

Recyklace

Modulární konstrukce jsou kompletně prováděny z materiálů, které jsou v maximální míře recyklovatelné. Pokud budova dožije a není již dále využívána, může být kompletně recyklovatelná a materiál využit k jinému upotřebení.

Jsme držiteli ocenění Firma roku, Český lídr, Štiky českého byznysu, Exportér roku, Inovační firma a Slušná firma.

CERTIFIKACE

PAVUS

Obytný a sanitární kontejner TYP C3, StandardLine

AQAP 2110

Osvědčení o shodě systému jakosti s požadavky ČSN EN ISO 9001:2016, ČOS 051672
C

Začněte odebírat náš E-bulletin

Odběrem našeho měsíčního ebulletinu získáte přehled o dění ve světě modulární architektury i o novinkách systému modulární výstavby KOMA.
Scroll Down Scroll down
 
POSLAT POPTÁVKU