První modulární výzkumná stanice na světě, která se sama pohybuje

Tato výzkumná stanice Halley VI se nachází v Anarktidě. Stanice je navržena tak, aby vydržela drsné polární podnebí. Aby se zabránilo osudu předchozích čtyř stanic, které byly zničeny sněhem a ledem, je tato stanice navržena z osmi zvýšených modulů, které spočívají na rozšiřitelných hydraulických nohách. Tyto jsou vybaveny obřími lyžemi, takže se stanice může přizpůsobit různým úrovním sněhu a ledu, a může být přepravena do jiného místa určení.

Stanice je konstruována jako karavana, která je umístěna kolmo k převládajícímu směru větru. Moduly jsou propojeny krátkými, flexibilní koridory. Modré moduly jsou využívány k výzkumným aktivitám a bydlení, červený centrální modul je navržen jako společenský prostor s kuchyní a místo pro rekreaci. Interiéry jsou vybaveny hydroponickými rostlinami, stěny a vybavení jsou řešeny v různých barevných odstínech tak, aby pomáhaly posádce přežít tmu v průběhu polární zimy.

Architektonický návrh: Hugh Broughton Architects
Realizce: AECOM


Jsme držiteli ocenění Firma roku, Český lídr, Štiky českého byznysu, Exportér roku, Inovační firma a Slušná firma.

CERTIFIKACE

AQAP 2110

Osvědčení o shodě systému jakosti s požadavky ČSN EN ISO 9001:2016, ČOS 051672
C

Začněte odebírat náš E-bulletin

Odběrem našeho měsíčního ebulletinu získáte přehled o dění ve světě modulární architektury i o novinkách systému modulární výstavby KOMA.
Scroll Down Scroll down
 
POSLAT POPTÁVKU