Škola pro L'Aquilu

Vizovická firma, výrobce modulárních staveb, KOMA MODULAR CONSTRUCTION dodala pro italské město L'Aquila, které bylo postiženo zničujícím zemětřesením v dubnu tohoto roku, školu. Jednopodlažní dvacetidvoutřídní škola o rozloze 1.300 m2 obsahuje vedle tříd také kabinety, laboratoře, šatny a sociální zařízení.

Zajímavostí je, že škola byla vyrobena, dovezena do Itálie a smontována během sedmi týdnů. První kontakt se zákazníkem proběhl na konci července a od 21.září, kdy začal italský školní rok, škola slouží svému účelu. Škola byla financována z italských státních prostředků, takže byl kladen velký důraz na splnění všech protipožárních a hygienických požadavků, prokázání způsobilosti pro výrobu, včetně všech materiáloých certifikátů. Všechny požadavky firma KOMA MODULAR CONSTRUCTION splnila.

Výstavba přenosných škol, včetně mateřských škol z prostorových modulů je ve světe zcela běžná. Investor tak řeší nedostatek volných kapacit, které pořídí rychle a až o 30% levněji než klasickou výstavbou. Navíc nemusí řešit problém co s novými kapacitami, když už nejsou potřeba - škola se jednoduše rozmontuje a postaví na novém místě, kde je nedostatek kapacit. Nemusí se také obávat neatraktivního architektonického vzhledu, což dokazují jak provedené realizace modulárních staveb, tak výsledky architektonických soutěží, které vizovická firma pořádá pro studenty vysokých stavebních škol a architektury.


Jsme držiteli ocenění Firma roku, Český lídr, Štiky českého byznysu, Exportér roku, Inovační firma a Slušná firma.

CERTIFIKACE

AQAP 2110

Osvědčení o shodě systému jakosti s požadavky ČSN EN ISO 9001:2016, ČOS 051672

Začněte odebírat náš E-bulletin

Odběrem našeho měsíčního ebulletinu získáte přehled o dění ve světě modulární architektury i o novinkách systému modulární výstavby KOMA.
Scroll Down Scroll down
 
POSLAT POPTÁVKU