Logo roste s firmou

Informace o chystané změně Loga

Logo by mělo znázorňovat poslání firmy a mělo by se vyvíjet podobně jako firma. V těchto intencích postupuje i naše firma a chystá od nového roku změnu svého loga. V současnosti logo KOMA používá jak mateřská firma KOMA MODULAR CONSTRUCTION, tak obě sesterské společnosti KOMA RENT i KOMA SLOVAKIA. Autorem našeho loga byl v roce 1992 akademický sochař Boris Kožucharov. V původním logu jsme měli tři barvy a to černou, tmavě zelenou a světle zelenou. Logo vyjadřovalo výrobek - kontejner - a tři obrácená véčka uvnitř obdélníku znázorňovala to, že sestavy z těchto kontejnerů mohou mít až tři podlaží. Obrácené V uvnitř obdélníku navíc asociovala písmeno K, jako začáteční písmeno naší firmy. V roce 1998 došlo ke zjednodušení loga, kde byly ponechány pouze dvě barvy zelené a před tím došlo ještě k úpravě fontů názvu KOMA pod obdélníkem tak, aby nedocházelo k záměně koma na kama. Takto upravené logo vydrželo až do roku 2006, kdy byl k logu přidán červený čtverec, který vyjadřoval srdce a život, protože za vším v naší firmě stojí konkrétní pracovníci. Úpravu loga přidáním červeného čtverce provedl syn původního tvůrce Mgr. Martin Kožucharov. Navíc červená barva asociuje chuť a my věříme, že asociuje chuť kupovat.

Stále byl hlavním motivem obdélník, znázorňující kontejner s třemi obrácenými V uvnitř, znázorňující stohovatelnost. Naše firma již ale nevyrábí pouze standardní obytné kontejnery StandardLine třikrát stohovatelné, ale i ostatní výrobkové řady, jako je ekonomický nestohovatelný modul řady EconomicLine, který je sestavitelný z elementů bez použití jeřábu, ale i řadu ComfortLine, kde můžeme plnit i požadavky nízkoenergetických staveb a stavět do více než třech podlaží.

Současný návrh loga, který je také z autorské dílny M. Kožucharova, obsahuje dvě barvy a to červenou, stále stojí za našimi výrobky konkrétní lidé a věříme, že pro většinu je činnost v naší firmě vedle získávání prostředků k obživě i srdeční záležitostí a světle zelenou barvu, která vyjadřuje náš pozitivní vztah k životnímu prostředí a to jak v samotném procesu výroby, tak šetříme životní prostředí i našimi výrobky, které jsou kompletně recyklovatelné, a při modulární výstavbě minimálně zatěžujeme okolí stavby. Čtverec vyjadřuje modulární výstavbu. Logo má i modernější vzhled s důrazem na design, který prosazujeme v našich výrobcích, spoluprací s architekty a pořádáním architektonických soutěží a seminářů s tématem modulární výstavby. Věříme, že nové logo bude výrazem kvality a serióznosti tak, jak jste byli v kontaktu s naší firmou zvyklí.


Jsme držiteli ocenění Firma roku, Český lídr, Štiky českého byznysu, Exportér roku, Inovační firma a Slušná firma.

CERTIFIKACE

AQAP 2110

Osvědčení o shodě systému jakosti s požadavky ČSN EN ISO 9001:2016, ČOS 051672

Začněte odebírat náš E-bulletin

Odběrem našeho měsíčního ebulletinu získáte přehled o dění ve světě modulární architektury i o novinkách systému modulární výstavby KOMA.
Scroll Down Scroll down
 
POSLAT POPTÁVKU