Designový showroom

Skladové, kancelářské a prodejní prostory v jednom? Designová, stylová, kontejnerová prodejna, která na první pohled zaujme právě svým vzhledem? Mobilní, praktický, alternativní, odvážný a svobodný dům, kde můžete komplexně podnikat? Právě těmito slovy by se dala popsat jedna z posledních KOMA MODULAR realizací v zahraničí.
V Dolním Sasku, nedaleko města Lüneburg, se nachází designová prodejna, která splňuje všechny potřebné nároky co do kanceláře, showroomu i skladu. Její majitel je mladý úspěšný designér, který se ve své umělecké činnosti zaměřuje na vybavení interiérů. Od stolů počínaje po osvětlovací systémy konče. Charakteristiku majitele prodejny neuvádíme náhodně, je totiž důležitá pro charakter realizace.
Asi každý z nás, má-li možnost nechat si navrhnout vlastní dům, chce, aby se ve výsledné budově odrážel nejen kontext místa, ale také jeho osobnost. Jste-li architektem, jistě budete souhlasit s tím, že jedním ze základních kritérií pro navrhování je právě osobnost investora. U mladého evropského designéra je jasné, že prostor, ve kterém své návrhy prodává a kde denně pracuje, musí odpovídat jeho uměleckým potřebám.
Sestava 7 obytných kontejnerů řady StandardLine od prvního pohledu přiznává svůj kontejnerový původ. Tento trend je Evropě již poměrně dobře hmatatelný a na rozdíl od České republiky či Slovenska se vzhled kontejnerů chápe v určitém kontextu jako plus. Potrhuje totiž svobodu a osobitý kontejnerový styl. V Evropě i ve světě můžeme pozorovat snahu o přiznání kontejnerového, mnohdy až kovového a skladového vzhledu u celé řady realizací, které jsou často poskládány i z repasovaných námořních kontejnerů. Designová prodejna si ovšem zachovává jistý vzhled novoty, jež je v přirozeném napětí právě s kontejnerovým původem budovy. Prostory showroomu a kanceláře jsou prosvětleny dominantními čelními okny, které nabízejí svobodný výhled před budovu. Vysuté horní patro je podepřeno ocelovou traverzou, která ještě více umocňuje odkaz právě na „kovovost protřelou světem" námořních kontejnerů. Na zadní straně horního patra pak potěší jak návštěvníky, tak pracovníky vysunutá dřevěná terasa, která příjemně vyvažuje onen kovový dojem.


Jsme držiteli ocenění Firma roku, Český lídr, Štiky českého byznysu, Exportér roku, Inovační firma a Slušná firma.

CERTIFIKACE

AQAP 2110

Osvědčení o shodě systému jakosti s požadavky ČSN EN ISO 9001:2016, ČOS 051672

Začněte odebírat náš E-bulletin

Odběrem našeho měsíčního ebulletinu získáte přehled o dění ve světě modulární architektury i o novinkách systému modulární výstavby KOMA.
Scroll Down Scroll down
 
POSLAT POPTÁVKU