KOMA staví kulturní dům velkoformátovými moduly přepravenými ve složeném stavu

Systém flat-pack, tedy přeprava modulů ve složeném stavu, využíváme do zahraničí poměrně často, ne však u realizací v ČR. Kulturní dům v Rybníku o ploše 324 m2 je výjimkou, neboť je tvořený z 10 velkoformátových modulů Comfort, přičemž v prostorech kde bude sál (tvořený 6 moduly) musí být světlá výška 4,3 metrů.
Je jasné, že takto veliké moduly nelze převážet v celku, proto je systém flat-pack ideálním řešením. Jeden „balík“ tedy tvořila podlaha, stropy a stojny, vše se pak sestavuje až namístě. Pro zázemí kulturního domu, které obsahuje kuchyňku, WC, sklady a klubovnu, byly použity 4 moduly se světlou výškou 2,8 m vyrobené standardně. 

V celém kulturním domě jsou stěny opatřeny vícebarevnými nátěry, v sanitární části moderními velkoformátovými obklady. Podlaha je v sále třívrstvá dřevěná, pro sanitární část a kuchyňku jsme zvolili velkoformátovou dlažbu a v klubovně je plovoucí podlaha. 

Konečně můžeme říci, že se modulární výstavba postupně v české republice stává relevantní alternativou vůči konvenční výstavbě. Kulturní dům bude slavnostně otevřen 29.11.2013 za přítomnosti hejtmana pana Martina Netolického, k tanci a poslechu bude hrát cimbálová muzika, kterou jsme pomohli zajistit. Hned druhý den bude v kulturním domě trh rukodělných prací. Zastupitelé Rybníka mají již dnes zaplněný kalendář kulturně společenskými akcemi. Jsme rádi, že naše stavby přispívají k zlepšení kulturního života v obci a že můžeme demonstrovat na této stavbě, že lze budovat stavby o větší světlé výšce než 3m.


Jsme držiteli ocenění Firma roku, Český lídr, Štiky českého byznysu, Exportér roku, Inovační firma a Slušná firma.

CERTIFIKACE

AQAP 2110

Osvědčení o shodě systému jakosti s požadavky ČSN EN ISO 9001:2016, ČOS 051672

Začněte odebírat náš E-bulletin

Odběrem našeho měsíčního ebulletinu získáte přehled o dění ve světě modulární architektury i o novinkách systému modulární výstavby KOMA.
Scroll Down Scroll down
 
POSLAT POPTÁVKU