Profil firmy

Firma KOMA Modular s.r.o. je společností:

  • které záleží na dobrém pracovním a životním prostředí.
  • která je slušná
  • která se neustále rozvíjí a stále se chce zlepšovat a učit se.
  • která se naslouchá potřebám zákazníků.
  • která pronajímá výrobky s vysokou přidanou hodnotou
  • se kterou se dobře spolupracuje
  • se kterou se domluvíte

KOMA MODULAR s.r.o. je výrobce obytných, sanitárních, speciálních a nízkoenergetických modulů. Mezi jeho sesterské firmy patří KOMA Rent s.r.o. s pobočkami v Praze, KOMA Slovakia s.r.o. sídlící v Nitře a KOMA Space GmbH sídlící ve Vídni. Původním a jediným majitelem je pan Ing. Stanislav Martinec. Průměrná roční KOMA produkce činí 2.500 ks modulů, které jsou distribuovány z 80 % do zahraničí. 

KOMA MODULAR je specialista v modulární výstavbě. Výstavba systémem KOMA byla realizována mimo jiné v zemích Evropské unie, Norska, Švýcarska, v zemích Blízkého východu, v zemích Ruské federace, v Balkánských zemích, ale také v Mexiku, Mongolsku či Indii.

KOMA je registrovaná jako dodavatel pro UN - UNGM Registration Number is 103612 a je registrována jako dodavatel pro agencie UNDP, UNHCR, UNICEF, UNIDP, UNOPS, UNPD, UNRWA a WFP. Dále je KOMA registrována jako dodavatel obytných kontejnerů pro NATO respektive agenci NAMSA.

Firma organizuje pravidelně architektonické soutěže s tématem modulární výstavby pro studenty vysokých stavebních škol a architektury a je vlastníkem několika patentů a užitných vzorů.

Firma vlastní certifikáty na dozorovaný management kvality dle ISO 9001:2009, který je certifikovaný mezinárodní certifikační společností Bureau Veritas. Dále firma vlastní certifikát na výrobek ÜBEREINSTIMMUNGSZERTIFIKAT udělený německou certifikační společností TÜV, vydaný společností LGA Nürnberg. Od stejné certifikační společnosti vlastní svařovací certifikát. Dále vlastní certifikáty prokazující požární odolnost, zvukovou neprůzvučnost, statické zatížení a tepelné vlastnosti.

V roce 2000 byla oceněna Zlatou medailí na mezinárodním stavebním veletrhu IBF v Brně za prostorový modul a v roce 2008 byla oceněna na mezinárodním stavebním veletrhu Coneco 2008 v Bratislavě v soutěži o Zlatou plaketu Čestným uznáním za modul s vyměnitelnými stěnami a příčkami. Na mezinárodním stavebním veletrhu CONECO 2010 byla firma oceněna Zlatou plaketou za vystavený nízkoenergetický modul a Zlatým Leonardem za atraktivní výstavní stánek, který znázorňoval nízkoenergetickou garsonku. Tentýž rok byla firma oceněna Čestným uznáním na mezinárodním stavebním veletrhu IBF 2010 v Brně v soutěži o Zlatou medaili. Rok před tím byla firma oceněna v soutěži o inovační firmu Zlínského kraje Čestným uznáním. Ve stejné soutěži v roce 2010 KOMA zvítězila a v roce 2012 opět získala stříbrnou medaili. Čestné uznání obdržela KOMA i v celorepublikové soutěži Inovace roku 2012.                              

Vzhledem k vynikajícím ekonomickým výsledkům a dodržování platební kázně byla firma v roce 2013 oceněna mezinárodně uznávanou firmou D&B ohodnocením Top Rating. V závěru téhož roku vyhrála firma výběrové řízení na dodávku pavilonu České republiky na světové výstavě EXPO 2015 v Miláně. Tato stavba byla v roce 2015 oceněna bronzovou medailí za architekturu. V roce 2015 obdržela KOMA řadu dalších ocenění, byla zařazena mezi Českých 100 nejlepších firem v oborové kategorii INVENCE - NASAZENÍ - EXPORT - ZISK a získala titul Firma roku 2015.

 

 

UložitUložit

Jsme držiteli ocenění Firma roku, Český lídr, Štiky českého byznysu, Exportér roku, Inovační firma a Slušná firma.

CERTIFIKACE

AQAP 2110

Osvědčení o shodě systému jakosti s požadavky ČSN EN ISO 9001:2009, ČOS 051622

Začněte odebírat náš E-bulletin

Odběrem našeho měsíčního ebulletinu získáte přehled o dění ve světě modulární architektury i o novinkách systému modulární výstavby KOMA.
Scroll Down Scroll down