CG Architectes, Modulární domy

Francouzská skupina architektů CG Architectes navrhla a zrealizovala moderní modulární dům z modulů podobných námi vyráběné řadě ComfortLine. Architektonický výraz budovy je ovlivněn využitím tuhosti jednotlivých modulů, které umožňují uložení modulů napříč s přesahy, které také určily název projektu jako Crossbox.

Dům se skládá ze čtyř modulů a je umístěn ve francouzské Bretani. Moderní rezidence je opláštěna snadně udržovatelnou elegantní fasádou. Interiér je prosvětlený a jednoduše zařízený. Střecha modulů umístěných v přízemí je opatřena "zelenou střechou" s terasou. Převis modulu nabízí stín nad parkovací plochou pro auto.

Celý dům je navržen ze čtyř modulů. Dva tvoří přízemí, kde je obývací prostor, jídelna a kuchyně a další dva moduly tvoří první patro. Tyto horní moduly jsou uloženy křížem na spodní moduly. Zde jsou situovány ložnice. Přestože se může při tradičním pohledu jevit tento modulární dům jako příliš avantgardní pro umístění v běžné zástavbě, tak ve skutečnosti působí celý projekt jako dobře provedený příklad modulární architektury a dobrý příklad pro inspiraci.

Skupina architektů CG Architectes nezůstala ve svých návrzích u jednotlivých rodinných domů, ale navrhla využití také pro řadovou zástavbu.


Jsme držiteli ocenění Firma roku, Český lídr, Štiky českého byznysu, Exportér roku, Inovační firma a Slušná firma.

CERTIFIKACE

AQAP 2110

Osvědčení o shodě systému jakosti s požadavky ČSN EN ISO 9001:2016, ČOS 051672

Začněte odebírat náš E-bulletin

Odběrem našeho měsíčního ebulletinu získáte přehled o dění ve světě modulární architektury i o novinkách systému modulární výstavby KOMA.
Scroll Down Scroll down
 
POSLAT POPTÁVKU