Vincent Callebaut - modulární obytný komplex na Haiti

Haiti bylo jedna z nejnavštěvovanějších zemí na světě. Po pustošícím zemětřesení v roce 2010 o síle 7,0 Richterovy stupnice, se nyní zamýšlejí světoví architekti nad přestavbou této země. Inovativní urbanisticko-architektonická studie na přestavbu Haiti využívá modulární výstavbu.

Architekt Vincent Callebaut navrhl soběstačné vesnice z prefabrikovaných modulů pro přestěhování obětí podobných humanitárních katastrof. Základní obytný modul se skládá ze dvou pasivních domů ( s kovovou konstrukcí a fasádou z tropického dřeva). Celkový výraz obytného souboru napodobuje korálový útes.

Celý obytný objekt se skládá ze dvou vln, které pojmou až tisíc haitských rodin. Tyto dvě obydlené vlny se vlní podél vody na umělém molu, které je postaveno na seismicky odolných pilotách v Karibském moři. Obytný komplex vytvořený z prostorových modulů se vlní od konkávní po konvexní křivku a hromadí se postupnými vrstvami jako velké origami. Mezi těmito dvěma vlnami se vytvoří luxusní interiér, kaňon s terasami a kaskády se zeleninovými zahradami. Každá střecha obytných modulů se tak stává zahradou, která umožňuje pěstovat obyvatelům své vlastní produkty.

Projekt je navržen jako ekologický a integruje všechny bioklimatické systémy, včetně energie z obnovitelných zdrojů. Modulární výstavba tak prokazuje efektivnost výstavby a využitelnost udržitelných zdrojů.


Jsme držiteli ocenění Firma roku, Český lídr, Štiky českého byznysu, Exportér roku, Inovační firma a Slušná firma.

CERTIFIKACE

AQAP 2110

Osvědčení o shodě systému jakosti s požadavky ČSN EN ISO 9001:2016, ČOS 051672

Začněte odebírat náš E-bulletin

Odběrem našeho měsíčního ebulletinu získáte přehled o dění ve světě modulární architektury i o novinkách systému modulární výstavby KOMA.
Scroll Down Scroll down
 
POSLAT POPTÁVKU