KOMA postavila solidární hotel v centru Paříže

Další krásnou ilustrací toho, jak mohou být modulární stavby nápomocné i lidem v tísni, je projekt mezinárodní humanitární organizace Aurore, která se rozhodla postavit v centru Paříže, přímo u řeky Seiny, modulární budovu pro bytové účely.

Spolu s architektonickou kanceláří Moonarchitectures vytvořila organizace Aurore projekt na stavbu, která  slouží lidem bez domova. Těm nechce pouze poskytnout střechu nad hlavou, ale také jim pomoci opět se začlenit do plnohodnotného života a postavit se na vlastní nohy.

KOMA MODULAR měla to štěstí být u toho! Uzavřela totiž po dlouhém vyjednávání smlouvu o dlouhodobé spolupráci s francouzským developerem Serie Flex. Velkoprostorové moduly KOMA prošly komplikovaným procesem certifikace, která je ve Francii pro stavbu modulárních budov trvalého využití vyžadována.

Během dvou měsíců byly moduly vyrobeny, které byly následně smontovány a vytvořily tento solidární hotel pro bytové účely. Celý objekt byl opatřen  designovou fasádou.

Projekt pro firmu KOMA byl v několika ohledech zlomový. Poprvé KOMA dodala  moduly pro čtyřpodlažní budovu  a poprvé byla celá budova vyrobena z jedenáctimetrových velkoprostorových modulů.

Jedná se o největší modulární budovu dodanou za celou historii KOMA. Budova je vytvořena z 226 modulů převážně půdorysných rozměrů 11x2,5m o celkové ploše  5.160m2. Prvně se zde i uplatnila spolupráce se sesterskou firmou KOMA FACADE , která dodala a montovala kombinaci 4 druhů fasád - polykarbonátový  DANPALON, dřevěné palubky SILVER WOOD, asymetricky vlnitý lakovaný plech CADENCE  a lakovaný TRAPÉZOVÝ PLECH. Firma KOMA tak důstojně reprezentovala českou modulární školu v zemi největších pronajímatelů prostorových modulů.

Firma KOMA MODULAR je připravena dodávat modulární bytové domy i v České republice, pokud se i v našich končinách rozhodne vláda tuto výstavbu podporovat a najdou se zde progresivní investoři podobně jako na západ od našich hranic.Jsme držiteli ocenění Firma roku, Český lídr, Štiky českého byznysu, Exportér roku, Inovační firma a Slušná firma.

CERTIFIKACE

PAVUS

Obytný a sanitární kontejner TYP C3, StandardLine

AQAP 2110

Osvědčení o shodě systému jakosti s požadavky ČSN EN ISO 9001:2016, ČOS 051672
C

Začněte odebírat náš E-bulletin

Odběrem našeho měsíčního ebulletinu získáte přehled o dění ve světě modulární architektury i o novinkách systému modulární výstavby KOMA.
Scroll Down Scroll down
 
POSLAT POPTÁVKU