Co je modulární výstavba

Modulární výstavba

Stavba jídelny v areálu firmy KOMA ve Vizovicích

Nepřehlédnutelnou vlastností modulární architektury je její technicistní charakter, vnitřní náboj, futuristický potenciál a přirozená hravost.

Mobilita

Žijeme v místě a době, kde se pohyb lidí, věcí a informací stává přirozenou součástí každého dne. Bez svobody pohybu si život nedokážeme představit. Modulární KOMA stavby svoji lehkou přenositelností odkazují nejen na naši dobu a svobodu, ale také na své předchůdce v podobě mobilhousů, maringotek a karavanů.

Humanitarita

Rychlost, ekonomická úspornost, mobilita, komfort a dočasnost byly vždy základem modulární výstavby, kterou od samého počátku formovaly potřeby lidí v krizových situacích. I proto KOMA vyvinula pro 21. století lehce skladatelný systém SmartSpacePack, ze kterého lze bez použití těžké techniky postavit i veliké modulární celky.

Modularita

Krása modulárních staveb se u nejnovějších realizací čím dál více projevuje v možnosti vysoce precizní prefabrikace a s tím možnosti vytvořit skutečný dům s kontejnerovým odkazem. Designové modulární KOMA stavby přiznávající svoji kontejnerovou podstatu, naleznete jak v české republice, tak v zahraničí.

Hra

Prostorových kombinací a možností, které lze z modulárních KOMA jednotek vytvořit, je bezpočet. Jediným omezením je systém. Modulární KOMA stavby nikdy nejsou definitivní, neboť je lze měnit v čase, lze je přeskládat, upravit, nebo převést na jiné místo a dát jim novou funkci. Modulární architektura je prostě nekonečnou hrou.

 

Proč stavět modulárním systémem

Řešení je jednoduché neboť nové stavební myšlení je:

Rychlé, proto nákladově efektivní.
Průmyslové, proto cenově výhodné.
Flexibilní, proto výhodné pro plánování.
Demontovatelné, proto ekologické.
Promyšlené, ověřené v praxi a spolehlivé.

 

Úspěch stavebních modulárních systémů je logickým důsledkem promyšleného moderního způsobu výstavby s mnohostrannými výhodami při použití. Rychlost výstavby umožňuje rychlou aktivaci vašich vložených prostředků. Sami si spočítáte, kolik ušetříte, když objekt zprovozníte o 3/4 dříve než při použití tradiční výstavby.

Jsme držiteli ocenění Firma roku, Český lídr, Štiky českého byznysu, Exportér roku, Inovační firma a Slušná firma.

CERTIFIKACE

PAVUS

Obytný a sanitární kontejner TYP C3, StandardLine

AQAP 2110

Osvědčení o shodě systému jakosti s požadavky ČSN EN ISO 9001:2016, ČOS 051672
C

Začněte odebírat náš E-bulletin

Odběrem našeho měsíčního ebulletinu získáte přehled o dění ve světě modulární architektury i o novinkách systému modulární výstavby KOMA.
Scroll Down Scroll down
 
POSLAT POPTÁVKU