Treehotel ukázka ekologické architektury

Kam směřuje vývoj modulární architektury a výstavby, naznačuje Treehotel v blízkosti polárního kruhu u městečka Harads ve Švédsku. Využívání nových materiálů i různých tvarů modulů se jednoznačně vymyká představám o možnosti standardní výstavby. Obtížně je představitelné, jak by se k této unikátní stavbě dokázala postavit česká legislativa. To, že Treehotel byl zrealizován a provozuje se, ukazuje, že ve Švédsku je legislativa k novým způsobům výstavby daleko otevřenější.

Skupina architektů z firmy Tham & Videgard Arkitekter ve složení Martin Videgård, Bolle Tham, Andreas Helgesson, Julia Gudiel Urbano, Mia Nygren navrhla hotel s využitím netradičních materiálů a metod výstavby. Tree hotel je umístěn v lese v korunách stromů, kde je umístěno 5 pokojů různých tvarů a názvů jako The Cabin - kabina, the Mirrocube – zrcadlová krychle, The Bird´s Nest – ptačí hnízdo, The Blue Cone – modrý kužel, the UFO, dále sauna the Tree Sauna a konferenční místnost the Dragonfly - vážka. Těchto pět pokojů bylo dáno do provozu v roce 2010, další pokoje budou zprovozněny v tomto roce. Pokoje jsou dvoulůžkové včetně sanitárního zařízení. Celý hotel je zaměřen na ekologii s využíváním odpadních a dešťových vod. Jednotlivé pokoje jsou propojeny lanovým mostem se zábradlím se skleněnými tabulemi s ultrafialovým zabarvením proti kolizi s ptáky.

Fotograf: Ake E: son Lindman; Klient: Brittas Pensionat, Britta Lindvall a Kent Lindvall


Jsme držiteli ocenění Firma roku, Český lídr, Štiky českého byznysu, Exportér roku, Inovační firma a Slušná firma.

CERTIFIKACE

AQAP 2110

Osvědčení o shodě systému jakosti s požadavky ČSN EN ISO 9001:2016, ČOS 051672
C

Začněte odebírat náš E-bulletin

Odběrem našeho měsíčního ebulletinu získáte přehled o dění ve světě modulární architektury i o novinkách systému modulární výstavby KOMA.
Scroll Down Scroll down
 
POSLAT POPTÁVKU