Solidární hotel na Seině

Zařazení
Realizace pro bydlení – Hotely
Rok realizace
2018
Země realizace
Francie
Architekt / studio
MOONARCHITECTURES
Technické specifikace
Počet modulů
226
Délka výroby
2 měsíce
Délka stavby
2 měsíce
Užitná plocha
5160 m2

Další krásnou ilustrací toho, jak mohou být modulární stavby nápomocné i lidem v tísni, je projekt mezinárodní humanitární organizace Aurore, která se rozhodla postavit v centru Paříže, přímo u řeky Seiny, modulární budovu pro bytové účely.
Spolu s architektonickou kanceláří Moonarchitectures vytvořila organizace Aurore projekt na stavbu, která  slouží lidem bez domova. Těm nechce pouze poskytnout střechu nad hlavou, ale také jim pomoci opět se začlenit do plnohodnotného života a postavit se na vlastní nohy. KOMA MODULAR měla to štěstí být u toho! Uzavřela totiž po dlouhém vyjednávání smlouvu o dlouhodobé spolupráci s francouzským developerem Serie Flex. Velkoprostorové moduly KOMA prošly komplikovaným procesem certifikace, která je ve Francii pro stavbu modulárních budov trvalého využití vyžadována. Během dvou měsíců byly moduly vyrobeny, které byly následně smontovány a vytvořily tento solidární hotel pro bytové účely. Celý objekt byl opatřen  designovou fasádou. Projekt pro firmu KOMA byl v několika ohledech zlomový. Poprvé KOMA dodala  moduly pro čtyřpodlažní budovu  a poprvé byla celá budova vyrobena z jedenáctimetrových velkoprostorových modulů.


Jsme držiteli ocenění Firma roku, Český lídr, Štiky českého byznysu, Exportér roku, Inovační firma a Slušná firma.

CERTIFIKACE

PAVUS

Obytný a sanitární kontejner TYP C3, StandardLine

AQAP 2110

Osvědčení o shodě systému jakosti s požadavky ČSN EN ISO 9001:2016, ČOS 051672
C

Začněte odebírat náš E-bulletin

Odběrem našeho měsíčního ebulletinu získáte přehled o dění ve světě modulární architektury i o novinkách systému modulární výstavby KOMA.
Scroll Down Scroll down
 
POSLAT POPTÁVKU