Druhý projekt humanitárního programu KOMA for World bude realizován v Moldavsku

Podpora snahy malých moldavských farmářů o samostatnost je cílem projektu, který KOMA Space v letošním roce realizuje společně s Diakonií ČCE.

Základním principem je podpora soběstačnosti a dlouhodobé udržitelnosti. Farma manželského páru Tudora a Marii Darii patří k těm progresivním. Leží v severní části Moldavska v obci Chetrosu a jako jedni z mála mají certifikaci ekologického zemědělství. Pro distribuci ekologických potravin však neexistují v Moldavsku žádné specializované obchody. Zemědělci by tak rádi vybudovali svůj vlastní obchod a své produkty nabízeli také prostřednictvím internetu.

Díky programům financovaným Pomocným dílem švýcarských evangelických církví (HEKS) či českou Diakoníí ČCE manželé Darii na své farmě například postavili velké foliovníky. A ve snaze vybudovat speciální obchod pro ekologické potraviny je podpoří i naše sesterská společnost KOMA Space. Ta tentokrát dodá na podzim tohoto roku modulární objekt, který bude sloužit jako obchod s připojeným temperovaným skladem. 


Jsme držiteli ocenění Firma roku, Český lídr, Štiky českého byznysu, Exportér roku, Inovační firma a Slušná firma.

CERTIFIKACE

AQAP 2110

Osvědčení o shodě systému jakosti s požadavky ČSN EN ISO 9001:2016, ČOS 051672

Začněte odebírat náš E-bulletin

Odběrem našeho měsíčního ebulletinu získáte přehled o dění ve světě modulární architektury i o novinkách systému modulární výstavby KOMA.
Scroll Down Scroll down
 
POSLAT POPTÁVKU