Školka v Modřicích, CZ

Zařazení
Realizace školské – Mateřské školy
Rok realizace
2010
VÝROBKOVÁ ŘADA
StandardLine
Země realizace
Česká republika
08/2010, Školky

Posledního srpna byla slavnostně otevřena školka v Modřicích u Brna. O výsledku referuje "Modřický internetový magazín" v článku pro "Zpravodaj Modřice" č. 9/2010

 

Záměr i realizace na jedničku s hvězdičkou

Kontejnerová přístavba mateřské školy

Zpravidla píšu do novin, že mě něco naštve anebo zaujme - a protože tohle téma je dle mého názoru velice zajímavé i v širších souvislostech, tak se musím o získané poznatky a dojmy podělit se čtenáři ...

Když jsem před pár měsíci ve Zpravodaji četl o záměru vedení města, vybudovat "Kontejnerovou mateřskou školku", tak jsem si představil buňky pro zařízení staveniště a moc nadšení to ve mně nevyvolalo. Jako bývalý projektant jsem chápal technické výhody modulární skládanky z předem průmyslově vyrobených komponent, s rychlou výstavbou a možností případné budoucí změny účelu či umístění - ale co estetická a provozní hlediska ... ?

Výsledek, který jsme viděli při slavnostním otevření a zahájení provozu však potvrdil, že když je moudrý záměr, kvalitní dodavatelé a dobrá spolupráce, tak se dají dělat přímo "věci". Prakticky za 2 a půl měsíce od červnového rozhodnutí Rady města o dodavateli, byl koncem prázdnin nejen nový pavilon MŠ postavený, ale i zkolaudovaný, kompletně vybavený nábytkem a připravený k nástupu dětí. Všichni zúčastnění z vedení města a mateřské školy za investora, moravské firmy KOMA MODULAR CONSTRUCTION z Vizovic a BOBÍK NÁBYTEK z Hluku jako dodavatelé stavby a vybavení i zainteresovaní lidé ze schvalovacích orgánů, jako je stavební úřad, hygiena a další, s tím měli určitě hodně velice intenzivní práce, za kterou jim patří dík a to nejvyšší uznání.

Zmíněné širší souvislosti vidím v tom, že je to perfektní ukázka moderního efektivního přístupu. Stejným způsobem se totiž dá stavět prakticky všechno - od kiosku pro pobočku banky, přes restauraci, výstavní sál, školu či sídlo firmy, až po rekreační nebo obytný rodinný domek. Stavba nepotřebuje žádnou základovou desku - dodavatel si sám vybuduje potřebné patky pro usazení jednotlivých modulů a samozřejmou součástí stavby je i sanitární vybavení, topení, osvětlení, větrání atd. Orientačně se cena takové stavby, už s citovaným vybavením, dá spočítat na přibližně 20 tisíc Kč/m2 zastavěné plochy bez DPH - naše školka stála asi 3 miliony při 150 m2 - viz přiložený výkres.

Vlastimil Čevela

autorem fotografií je Miroslav Hájek

Jsme držiteli ocenění Firma roku, Český lídr, Štiky českého byznysu, Exportér roku, Inovační firma a Slušná firma.

CERTIFIKACE

AQAP 2110

Osvědčení o shodě systému jakosti s požadavky ČSN EN ISO 9001:2016, ČOS 051672

Začněte odebírat náš E-bulletin

Odběrem našeho měsíčního ebulletinu získáte přehled o dění ve světě modulární architektury i o novinkách systému modulární výstavby KOMA.
Scroll Down Scroll down
 
POSLAT POPTÁVKU