ÚSPĚŠNÝ PAVILON EXPO 2015 JE ZPĚT VE VIZOVICÍCH

Zařazení
Administrativní budovy –
Rok realizace
2018
Země realizace
Česká republika
Architekt / studio
Chybik+Kristof architects & urban designers; studio OLGOJ CHORCHOJ

Přízemí objektu je otevřené veřejnosti, nyní je v něm instalována výstava o účasti České republiky na výstavách Expo.

Bývalý český pavilon z Expa 2015 je opět v provozu. V areálu společnosti KOMA MODULAR bude sloužit jako polyfunkční administrativní budova a veřejné výstavní centrum.

Právě v naší firmě se vyrábí modulární stavby a zde pavilon vznikl. Lidé si ho mohli prohlédnout během Dne architektury 2018.

Přízemí objektu je otevřené veřejnosti, nyní je v něm instalována výstava o účasti České a Československé republiky na světových výstavách EXPO. V dalších dvou patrech jsou kancelářské prostory. Na střeše je posezení a bylinková zahrada s výhledem na areál firmy, přírodu i Vizovice. Návrat pavilonu do Vizovic, veškeré související práce a úpravy stály naši firmu přes 100 milionů korun. Jen zbourání původních budov v areálu a úpravy pozemku s budováním základů přišly na 40 milionů korun. Přebudování objektu stálo 70 milionů korun.

Vnitřní prostor objektu je industriálně laděný. "Není tady žádný sádrokarton, je tady železo, dřevo, sklo, typické průmyslové prvky. Je to pocta Tomáši Baťovi, tak by možná viděl své kanceláře, kdyby žil," uvedl ředitel společnosti Stanislav Martinec. Vnitřní prostor je otevřený po střechu, atriem se vine od prvního podlaží až po střechu umělecké dílo, spirálovité plátno s barevnými motivy, které vytvořila Barbora Šlapetová a které je v kontrastu s industriálním prostředím.

Český pavilon na světové výstavě Expo 2015 v italském Miláně získal bronzovou medaili za architekturu a inovace. První místo připadlo Británii a stříbrná medaile Chile. Podobu českého pavilonu navrhla dvojice mladých brněnských architektů Chybíka a Krištofa ze studia Chybik+Kristof architects & urban designers.

Už v průběhu výstavy získal pavilon několik dílčích ocenění od návštěvníků a italských médií, například jako nejpohodovější pavilon, pavilon nejvstřícnější k dětem či pavilon s nejhezčí střešní zahradou. Mezi tři nejlepší se dostala také česká restaurace. Přebudování galerijních výstavních prostor na administrativní budovu je z pera studia OLGOJ CHORCHOJ.

Jsme držiteli ocenění Firma roku, Český lídr, Štiky českého byznysu, Exportér roku, Inovační firma a Slušná firma.

CERTIFIKACE

PAVUS

Obytný a sanitární kontejner TYP C3, StandardLine

AQAP 2110

Osvědčení o shodě systému jakosti s požadavky ČSN EN ISO 9001:2016, ČOS 051672
C

Začněte odebírat náš E-bulletin

Odběrem našeho měsíčního ebulletinu získáte přehled o dění ve světě modulární architektury i o novinkách systému modulární výstavby KOMA.
Scroll Down Scroll down
 
POSLAT POPTÁVKU