Hodnocení roku 2011

O víkendu od 9. 3. do 11. 3. probíhalo hodnocení uplynulého roku 2011 a vytyčení dalších cílů na rok 2012 a seznámení spolupracovníků firmy se střednědobou strategií na další tři roky. Místo pro letošní hodnocení bylo zvoleno na hotelu Ski v Novém Městě na Moravě. Toto místo bylo vybráno symbolicky, protože naše firma zde vybudovala zázemí pro sportovce, které bylo největší akcí na tuzemském trhu v uplynulém roce. Program hodnocení uplynulého roku je již po několik let stálý. Nejdříve hodnotí krátkým vystoupením všichni vedoucí svoji činnost, seznámí ostatní spolupracovníky s tím, co se povedlo a naopak s tím co se až tak nepovedlo. Druhý den je věnován buď sportovní, nebo kulturní aktivitě. Letos vedení zvolilo setkání s Davidem Gruberem, který nás seznámil s úskalími komunikace. Druhý večer je již tradičně věnován vyhlášením komáckým Oskarům v kategoriích Komačka roku, Komák roku, Čin roku, Objev roku a uvedení do komácké síně slávy.

Rok 2011 patřil k těm úspěšným rokům. Předně jsme dokončili čtvrtou etapu rozvoje závodu přístavbou nové haly s nákupem strojů, které nám usnadní výrobu a umožní další náskok před konkurencí. Podařilo se nám rozjet plnohodnotnou druhou směnu, museli jsme vyřešit nábor nových pracovníků včetně vyřešení organizační struktury. Rozjeli jsme sofistikované plánování výroby.

V době, kdy ratingové agentury zhoršují rating jednotlivým státům, tak nám se naopak podařilo, že nám byl rating u naší banky zlepšen. Udrželi jsme většinu ekonomických ukazatelů v plánovaných mezích. Plán tržeb se nám podařilo splnit až nezvykle přesně tak, jak jsme si je před rokem naplánovali.

Dařilo se nám hlavně na zahraničních trzích, kde jsme prohloubili spolupráci s našimi obchodními partnery a navázali nové kontakty. Na tuzemském trhu se nám sice nedařilo tak, jak jsme si naplánovali, ale přesto zde stále oproti konkurenci děláme násobné tržby.

V konstrukci jsme vyřešili nový VIP sanitární kontejner, kontejnery proti výbuchu, betonové podlahy, nové moduly pro Benelux, které vyhovují náročným novým normám a mnoho dalších technických řešení, které přinášel trh.

Pořádali jsme konferenci o modulární výstavbě v Bratislavě na Slovensku, vyhodnotili jsme 5. ročník a vyhlásili 6. ročník architektonické soutěže, propagovali jsme naše výrobky na veletrzích ve slovenské Bratislavě a v hlavním městě Peru v Limě.

Bylo by nenormální, kdyby se nám vše dařilo tak, jak jsme předpokládali. Věci, které se nám nezdařily podle našich představ, jsme si naplánovali ke splnění v dalším roce. A jak už bývá zvykem, tak máme další ambiciózní plány. Nezbývá nám jen doufat, že politické zásahy nebudou tak fatální, abychom museli v novém roce vše dramaticky přehodnocovat.Jsme držiteli ocenění Firma roku, Český lídr, Štiky českého byznysu, Exportér roku, Inovační firma a Slušná firma.

CERTIFIKACE

AQAP 2110

Osvědčení o shodě systému jakosti s požadavky ČSN EN ISO 9001:2016, ČOS 051672

Začněte odebírat náš E-bulletin

Odběrem našeho měsíčního ebulletinu získáte přehled o dění ve světě modulární architektury i o novinkách systému modulární výstavby KOMA.
Scroll Down Scroll down
 
POSLAT POPTÁVKU