Exxon Mobil - ESSO, Slagentangen, NO

Zařazení
Zařízení staveniště – Zařízení staveniště
Rok realizace
2010
VÝROBKOVÁ ŘADA
StandardLine
Země realizace
Norsko

03/2010, Speciální moduly

Kontejnery odolné proti výbuchu.

Poptávek na zařízení, která odolávají výbuchu je stále více ze stran společností, které se zabývají úpravou ropy nebo od chemických společností. Tato otázka se stala žhavým tématem hlavně po tragédii ve společnosti BP v Texasu v roce 2005, kdy bylo vlivem výbuchu usmrceno mnoho pracovníků. Smrtelná zranění měli hlavně pracovníci, kteří byli v době výbuch ve zděných budovách. Příčina těchto zranění bylo hlavně zasypání troskami budov.
Společnost Exxon Mobil, která je největší producent ropy na světě, si byla vědoma tohoto nebezpečí. Bezpečnost svých pracovníků řeší výstavbou objektů z modulů odolných proti výbuchu. Firma KOMA, díky odbornému zázemí konstrukční kanceláře, vyvinula kontejner odolný proti výbuchu. Naše firma prošla dodavatelským auditem , který provedli inženýři Exxon Mobilu přímo v naší výrobní hale. Po kontrole prototypu byla zahájena sériová výroba obytných a sanitárních kontejnerů odolných proti výbuchu. Kontejnery jsou o půdorysném rozměru 7,4 x 3,0m a odolné pro 1,3 Psi odporu výbuchu.
První budovy smontované z těchto kontejnerů byly postaveny rafinérii Slagentangen v Norsku. Firma KOMA zde za pomoci norského partnera vybudovala 6 budov, na které použila 47 modulů. Hlavního cíle společnosti Exxon, ochrana pracovníků před následky výbuchu, bylo tak dosaženo.

Jsme držiteli ocenění Firma roku, Český lídr, Štiky českého byznysu, Exportér roku, Inovační firma a Slušná firma.

CERTIFIKACE

AQAP 2110

Osvědčení o shodě systému jakosti s požadavky ČSN EN ISO 9001:2016, ČOS 051672
C

Začněte odebírat náš E-bulletin

Odběrem našeho měsíčního ebulletinu získáte přehled o dění ve světě modulární architektury i o novinkách systému modulární výstavby KOMA.
Scroll Down Scroll down
 
POSLAT POPTÁVKU